† Your memories Forum Index
Author Message

<  Tony  ~  nu dureaza asa cum am crezut

tony
Posted: Wed Jun 27, 2007 4:47 am Reply with quote
Joined: 03 Dec 2006 Posts: 31
intradevar asa e totul ce incepe are si un sfarsit .
amintirile ne leaga de trecut si doar atat .. vrem sa le acceptam sau nu .. cateodata ne estre greu sa trecem mai departe si ramanem blocati i n trecut .. si la ce am pierdut .. dar nu te poti lasa dus de vant si sa traiesti in trecut. Ascultam nu de mult o melodie care zice asa ... you live in past you are lost . si cred ca e chiar asa .. trebuie preluat lucruri noi tot timpul si trebuie sa te ageti de ceva nou .. mintea noastra trebuie sa fie activa si sa primeasca informatii noi zilnic altfel incepe depresia ... prin hotarare si prin constientizare si la fel cum toate au un inceput asa trebuie si inceput... eu cred ca in toate actiunile pe care le intreprindem trebuie sa fie hotarare si nu numai .. concentrare .. si interes si se ajunge la rezultate incredibile ...
tot prin ce am trecut .. cu bucurie cu tristete .. cu dezamagiri si cu realizari .. ma duce la o cunoastere mai bine a mea .. si la o inteligenta ascutita .. si sunt bucuros int-un fel ca pot sa fiu puternic si sa trec .. peste astea .. ne e greu sa acceptam anumite lucruri si cateodata nu vedem cum sa iesim dintr-o anumita situatie . dar indiferent cat de inchisi am fi in acele momente trebuie sa cautam .. si intodeauna exista o porta de scapare doar sa ne gandim caci i nca nu am gasit-o .
cred ca fiecare din noi are destiniul propriu . si traim viata asa cum credem noi de cuvinta ca e bine .. din invataturile parintilor si prin constientizarea mediului inconjurator . dar nu i ntodeauna toate acestea sunt cu adevarat reale si ne fac sa credemm ca cea ce facem este bine si dealtfel poate ne dorim alceva .
iubire respect intelegere. constientizare.... numai cateva dintre cate ar trebui sa luam in considerare .. si sa contemplam la fiinta noastra si prin studiu continuu . ne imbunatatimpe noi insine[/b]
View user's profile Send private message

Display posts from previous:  

All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum