† Your memories Forum Index
Author Message

<  Daca azi ar fi ultima mea zi din viata  ~  daca azi ar fi ultima zi din viata mea

cristina
Posted: Fri Dec 15, 2006 1:42 pm Reply with quote
Joined: 15 Dec 2006 Posts: 1 Location: Cluj-Napoca
Daca ar fi ca aceasta zi sa fie ultima, cred ca , in primul rand, as vrea sa ma impac cu mine si cu Dzeu, sa restabilesc armonia interioara dar si cea exterioara, cu cei din jur, sa imi marturisesc toate gandurile nerostite, astfel, sa ma pot pregati pentru o alta experienta care urmeaza. Nu cred ca aici se termina totul dimpotriva, totul va continua si voi incerca sa nu ma desprind de sentimentul care ma coplesete, acela de a iubi tot ce e in jurul nostru, acela de a intelege ca suntem trecatori, neinsemnati si trebuie sa pretuim fiecare clipa, chiar daca este ultima.

_________________
Cristina
View user's profile Send private message
tony
Posted: Fri Feb 02, 2007 12:03 am Reply with quote
Joined: 03 Dec 2006 Posts: 31
complicat subiect desi este chiar posibil sa te aflii intr-o astfel de situatie .
ce as face eu ?
bineinteles poate ca e irelevant cea ce scriu pt ca nu sunt pus in fata acestei probleme si nu pot gandi asa de profund asupra situatiei. cred ca as face o corelare foarte rapida intre situatia in care ma aflu si ce ar trebui sa fac . si prioritati ca de exemplu locatie si a fi cu cei ce ii vreu in jurul meu ar fi cel mai important in acele momente .
cred ca timpul nu ar mai avea nici o valoare ... o scurta analiza a ceace am lasat in urma sau cu ce m-am aleas fara pareri de rau ca nu isi mai au sensul ar fi ce mi-ar trece prin cap in acele momente .
sa imi inchei socotelile cu mine insumi si sa ma asigur ca daca exista viata dupa moarte sunt pregatit siritual .
eu as dori sa fie un sistem universal un fel de pager sistem care sa poate sa trimita mesaje personalizate pt cei ce i-am intalnit in viata si sa le spuna parerea mea sincera despre ei si tot ce au insemnat pt mine .
hmmmmm chestia asta cu pagerul cred ca ar fi foarte indicata si m-ar linisti in acel moment .
imi dau seama ca sunt pe acel pager chiar acum .
as dori sa reusesc sa fac acest forum atat de populr ca orcine sa il poata citi macar o data si sa lase ceva din amintiri si chiar mesaje personalizate ca apoi chiar daca acea ultima zi ar veni doar sa intru aici si sa scriu un singur mesaj si sa fie citit de toti cei care vreau .
View user's profile Send private message

Display posts from previous:  

All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum