† Your memories Forum Index
Author Message

<  Daca azi ar fi ultima mea zi din viata  ~  Invataturi de zi cu zi

tony
Posted: Wed Mar 21, 2007 4:27 am Reply with quote
Joined: 03 Dec 2006 Posts: 31
Acum nu multa vreme... am fost comfruntat cu niste mici probleme... frustrari... si am pierdut esenta lucrurilor reale de care trebuia sa ma ocup... se parea ca toate micile probleme dint-o data se faceau mari... si trebuiau discutate la orce nivel... pana cand am stat de vorba cu aceasta persoana si sa imi spuna cat de neinsemnate erau lucrurile care ma deranjau si ca totul e in mintea nostra... si ca ar trebui sa urmaresc mai mult asupra lucrurilor importante... si cum viata e plina de probleme si... va fi asa pana la sfarsitul nostru doar ca trebuie sa cream un balans intre lucrurile bune cum ar fi momente fericite din relatie din familie din... orce bun... si toate aceste mici frustrari vor disparea.
Stiam toate chestiile astea ce mi se spuneau si la un moment dat am incercat chiar sa opresc conversatia deoarece eram asa de constient de cele spuse... dar am realizat ca desi stiam... nu am fost in stare sa pun in practica idea... doar apoi mai sper seara sa ajung acasa si in timp ce ma relaxam am reusit sa imi intru in adevaratul "eu" si dupa o curatenie generala a gandiriilor negative sa revin la normal... eu defapt imi conduc viata dupa principiul acesta de a nu te lasa sa te ingrijoreze micile probleme si care pana la urma nici nu ar fi ale tale sau sunt atat de insemnificative. mi-am dat seama ca mai am foarte mult de lucrat pana chiar la stabilirea cat mai profunda a ideiilor care ma definesc si sa pun accent pe iubire fericire si alte sentimente de genul acesta.
Am crezut ca sunt puternic ca minte si suflet... dar mai am multe de rezolvat in privinta asta.
View user's profile Send private message

Display posts from previous:  

All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1
Post new topic

Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum